Generalnie prawie każdy z nas dostał choć raz kartkę pocztową, czy to na święta czy na imieniny. To cudowna tradycja, z tego powodu należy od czasu do czasu nadać .

Artykuł o kartkach właśnie.

Tradycyjne życzenia świąteczne

karty świąteczne karty świąteczneTradycja wysyłania tradycyjnej poczty zanika coraz bardziej w dobie komputeryzacji i informatyzacji. Mało kto wysyła już dzisiaj listy do znajomych, przecież jest szybsza i bardziej niezawodna droga.

Jednak nikt nie powie, że nie wolałby otrzymać czegoś namacalnego od kogoś bliskiego. Tradycja wysyłania kartek świątecznych wciąż jeszcze dość mocno utrzymuje się w naszych rodzinach, mimo wspomnianej wcześniej komputeryzacji.

Święta to szczególny okres kiedy należy pamiętać o bliskich nam osobach i przesłać im coś co będą mogli zachować na pamiątkę.

Wymyśl swoje własne życzenia

Treść wysyłanych życzeń do najbliższych nie powinna być kalką z innych życzeń publikowanych np.
w sieci. Najlepsze i najbardziej wartościowe życzenia to te spersonalizowane i wymyślone z myślą o osobie do której te życzenia wysyłamy.

Można posiłkować się gotowcami, ale jak inspirację a nie gotowe rozwiązanie.

Z pewnością takie życzenia na dłużej pozostaną w czyjejś głowie i bardziej go ucieszą niż te z gotowej i wydrukowanej w milionie kopii kartki.

Kartka świąteczna w Wiki

Kartka świąteczna ? okolicznościowa kartka pocztowa, często w formie karnetu, z grafiką lub ilustracją tematycznie nawiązującą do świąt, ich symboli i tradycji. Wiele z kartek zawiera też gotową treść życzeń świątecznych.
Idea kartek świątecznych narodziła się w XX wieku dzięki masowemu rozwojowi poligrafii.
W Polsce zwykle są wysyłane z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

Mimo rozpowszechnienia poczty elektronicznej, która ograniczyła korzystanie z usług tradycyjnej poczty, kartki świąteczne z życzeniami nadal cieszą się ogromną popularnością.

Wiele przedsiębiorstw zamawia własne projekty i wysyła je do klientów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kartka_świąteczna.

Widok do druku:

karty świąteczne